KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14278058
nr 1427 8058
Jonas Fröding
(1905-1959), Sverige
Oljemålning, Bro. Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 33x54, yttermått inklusive ram: 46x66 cm
Jonas Fröding, svensk skulptör född i Visnum 1905, död 1959 i Malmö.
Utrop:
500 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 19:39:28
Jonas Fröding
Läs mer om Jonas Fröding